Reklama

Znęcał się nad rodziną terroryzując bliskich mieczem samurajskim

fot. policja
fot. policja

37-latka z Trzemeszna zatrzymano.

W ostatnich dniach policjanci z Trzemeszna dostali informację o mężczyźnie, który pijany znęca się nad swoją żoną i córką. Zatrzymano go jeszcze tego samego dnia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do znęcania się dochodziło w tym domu od 5 lat. - By w domownikach wzbudzić większy strach posiadał miecz wykonany na wzór miecza samurajskiego - wyjaśnia gnieźnieńska policja.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

37-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Za znęcanie się grozi mu do 5 lat więzienia.

- Na przemoc w rodzinie nie można pozostawać obojętnym. Reagujmy, nie zostawiajmy ofiar samych z tym problemem. Warto pamiętać, że brak reakcji, to ciche przyzwolenie. Każdy, kto chociażby przypadkowo stał się świadkiem takiego zachowania powinien działać. Przemoc domowa to zjawisko, które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić: uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jest wiele instytucji, w tym Policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą - zapewnia policja.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
21.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro