Reklama
Reklama

Przepychanki w Warszawie w trakcie miesięcznicy smoleńskiej. Poseł Wróblewski zaatakował kobietę?

fot. Lotna Brygada Opozycji / TT
fot. Lotna Brygada Opozycji / TT

Tak sugeruje Lotna Brygada Opozycji na Twitterze.

- Niedoszły rzecznik Praw Obywatelskich Bartłomiej Wróblewski, zaatakował czynnie uczestniczkę zgromadzenia pod schodami smoleńskimi. Jego agresję, powstrzymali inni uczestnicy zgromadzenia, został obezwładniony. Interweniowała policja - podaje LBO. Zaprezentowano nagranie z tej sytuacji:

Warszawska Gazeta Wyborcza informuje, że do ataku doszło po słownej utarczce pomiędzy posłem PiS z Poznania i członkami Lotnej Brygady Opozycji, która regularnie pojawia się na warszawskim placu Piłsudskiego podczas miesięcznic smoleńskich. Z relacji LBO wynika, że poseł Wróblewski miał nie wytrzymać, bo twierdził, że członkowie LBO obrażają pamięć poległych. Miał rzucić się w stronę kobiety, by próbować ściągnąć jej maskę z twarzy.

Policja obecnie nie komentuje sprawy.

- Nie było żadnego "ataku", chciałem natomiast poznać tożsamość osoby ubliżającej, nie tylko mi. W dniu wspomnienia tragedii smoleńskiej grupa osób skryta za maskami profanowała krzyż, znieważała pamięć ofiar katastrofy, Prezydenta, Marszałków, Premierów. Byłem sam, ich wielu - wyjaśnił na Twitterze poseł Wróblewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro