Reklama
Reklama

Punkt informacyjny dla uchodźców na Poznaniu Głównym będzie czynny całą dobę

Otwarcie punktu na dworcu | fot. WUW Poznań
Otwarcie punktu na dworcu | fot. WUW Poznań

Na to, że w nocy uchodźcy mogli liczyć tylko na pomoc wolontariuszy, skarżyli się pasażerowie.

- Jeżdżę codziennie pociągiem do Poznania, widok tych zmarzniętych i zmęczonych dzieci na dworcu uciekających z mamami z Ukrainy jest tragiczny. Może miasto z PKP zapewnią chociaż herbatę itp. dla czekających na pociągi? Sam nie jestem w stanie kupić herbat dla każdego. Do tego punkt informacyjny dla uchodźców nie jest czynny całodobowo - napisał do nas Czytelnik.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował w środę w godzinach popołudniowych, że punkt na dworcu będzie działał całodobowo. - Dzięki temu o każdej porze dnia i nocy osoby uciekające przed wojną z Ukrainy będą mogły znaleźć w nim informacje i pomoc - wyjaśnia Gabinet Wojewody. - Reagujemy tak szybko jak jest to możliwe na otrzymywane sygnały, jednakże bieżąca sytuacja jest niezwykle dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę - mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

- W zależności od przepustowości transportu osób uciekających przed wojną z Ukrainy dostosowywane są działania i zakres osób działających przy obsłudze punktu. Zarówno punkt informacyjny, recepcyjny, jak i punkty noclegowe są stale obsługiwane przez pracowników Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy są zaangażowani w koordynację i działalność punktów - zapewnia WUW.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro