Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak: "Konsul Rosji irytuje się tym, że jeszcze nie jest usunięta farba z gwiazdy na Cytadeli"

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Przypomnijmy, że gwiazdę oblano czerwoną farbą w ubiegłym tygodniu.

- Konsul RUS irytuje się tym, że jeszcze nie jest usunięta farba z gwiazdy na Cytadeli. Musimy koncentrować się na pomocy tym ludziom, kobietom i dzieciom, których sytuacja jest następstwem zbrodni armii rosyjskiej na polecenie ich prezydenta. Zajmujemy się teraz tym co istotne! - napisał na Twitterze Jacek Jaśkowiak.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

O to, by gwiazdę usunąć z Cytadeli, zawnioskował Grzegorz Ganowicz, szef poznańskiej Rady Miasta. Pomysł poparł prezydent Poznania, ale wniosek trafił do wojewody, bo obelisk znajduje się pod jego pieczą (jest usytuowany na cmentarzu wojennym).

Gwiazda odlana z brązu od 1997 roku znajduje się na obelisku. Wcześniej na jego wierzchołku znajdowała się czerwona i podświetlana gwiazda, która została skradziona pod koniec 1989 roku. Zamontowanie tej z brązu kończyło aferę dyplomatyczną związaną z gwiazdą. Jak widać - teraz mamy kolejną aferę z gwiazdą w tle.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro