Reklama

Wielkopolski hub przeładunkowy rozpoczął swoją działalność na tyłach Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu

fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

W magazynie pracują między innymi żołnierze 12 WBOT i pracownicy Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Przepakowali dziś 500 łóżek i przewieźli na halę sportową Politechniki Poznańskiej.

Magazyn przeładunkowy wojewody wielkopolskiego znajduje się na tyłach Muzeum Broni Pancernej. W tym miejscu żołnierze wraz z pracownikami Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, przepakowali na wojskowe wozy 500 łóżek, koców i poduszek oraz środki do dezynfekcji, by utworzyć miejsca odpoczynku dla uchodźców na Politechnice Poznańskiej, gdzie będzie funkcjonować punkt recepcyjny - informuje ppor. Anna Jasińska - Pawlikowska, 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej.

Liczy się każdy gest. Jako żołnierze, służymy wsparciem dla społeczności. Ukraina jest pochłonięta walką a my musimy wspólnie pomóc jej obywatelom przetrwać te trudne momenty. Pozostaję w stałym kontakcie z wojewodami, i wojewódzkimi centrami zarządzania kryzysowego. Na bieżąco reagujemy na wszelkie potrzeby -
mówi płk Zbigniew Targoński, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Hub przeładunkowy utworzono również w Skwierzynie. Magazyn obsługują żołnierze 151 batalionu lekkiej piechoty, który jest pododdziałem 12 WBOT. Jest to miejsce, w którym przyjmowane są artykuły pomocy humanitarnej od lubuskich samorządów.

Terytorialsi nieustannie włączają się w pomoc uchodźcom.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
45.85 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro