Reklama
Reklama

Wkrótce rusza rekrutacja do poznańskich przedszkoli i zapisy na letnie dyżury

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Najpierw rodzice, których dzieci już uczęszczają do przedszkola, muszą zgłosić chęć kontynuacji opieki.

- Zanim rozpocznie się rekrutacja nowych podopiecznych, dyrektorzy poszczególnych przedszkoli muszą wiedzieć, iloma wolnymi miejscami będą dysponować w kolejnym roku szkolnym. Rodzice i opiekunowie maluchów, które uczęszczają już do danej placówki, muszą potwierdzić, że chcą w niej kontynuować edukację dziecka. Czas na to mają od 7 do 11 marca. Deklaracje do wypełnienia można pobrać w przedszkolu i tam też należy ją złożyć - wyjaśniają urzędnicy.

Chwilę później, już w poniedziałek, 14 marca, ruszy rekrutacja do przedszkoli. Wnioski będzie można składać do 25 marca, a więc przez dwa tygodnie. Wszystkie szczegóły dostępne są TUTAJ.

- Od poniedziałku do piątku (7-11 marca) można także zapisywać dzieci na letnie dyżury w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach. Nie wszystkie placówki będą działać przez cały okres wakacyjny. Wynika to m.in. z konieczności przeprowadzenia niezbędnych remontów - dodają. Wystarczy, że rodzic zostawi w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko, deklarację chęci wzięcia udziału przez dziecko w wakacyjnym dyżurze. - Jeśli maluch będzie potrzebował opieki przez cały okres letniej przerwy, a przedszkole, do którego jest zapisany, zaplanowało w tym czasie remont, znajdzie miejsce w grupie międzyprzedszkolnej. Powstaną one w wybranych podstawówkach, w których działają oddziały przedszkolne.

TUTAJ można znaleźć harmonogram pracy poszczególnych przedszkoli.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro