Reklama
Reklama

Otwierają Śnieżycowy Jar! Już w ten weekend!

fot. Damian Cichoń / Nadleśnictwo Łopuchówko
fot. Damian Cichoń / Nadleśnictwo Łopuchówko

Pierwsi zwiedzający będą mogli podziwiać śnieżyce już 5 i 6 marca.

- Już w najbliższą sobotę i niedzielę (5 - 6.03) rezerwat "Śnieżycowy Jar" zostanie otwarty dla gości. Ten niezwykły przyrodniczy spektakl co roku przyciąga rzesze miłośników białych dzwoneczków. Śnieżyca szykowała się na ten moment już od kilku tygodni, teraz jej kwiaty zaczynają się otwierać i już wkrótce będziemy mogli nacieszyć oczy ich widokiem - poinformowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu.

Śnieżycowy Jar leży na terenie Poligonu Wojskowego Biedrusko i dlatego wstęp do niego jest możliwy tylko w wyznaczone weekendy. Nadleśnictwo Łopuchówko, na terenie którego znajduje się rezerwat przypomina, że w jego rejonie przygotowane są trzy parkingi dla samochodów. Ze względu na wciąż trwającą pandemię, na ścieżce obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy.

- Ruch jednokierunkowy obowiązuje na ścieżce turystycznej w rezerwacie oraz będącej jej częścią kładce widokowej, tym samym WEJŚCIE do rezerwatu możliwe będzie WYŁĄCZNIE od jego POŁUDNIOWEJ części - zgodnie z mapą zamieszczoną poniżej. Kierunek dotarcia do wejścia oraz kierunek ruchu w samym rezerwacie zostaną odpowiednio i czytelnie oznakowane. W ostatnim czasie okoliczne lasy ucierpiały przez wiejące wiatry. Zagrożenia przy wyznaczonych ścieżkach zostały usunięte, jednak wciąż prosimy odwiedzających o ostrożność oraz o nie zbaczanie z wyznaczonych tras - podają leśnicy.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro