Reklama
Reklama

"Chcemy odciągnąć ukraińskie dzieci od traumy". Darmowe zajęcia sportowe z trenerem AWF

fot. AWF w Poznaniu
fot. AWF w Poznaniu

Dzieci po przykrych doświadczeniach związanych z wojną będą mogły uaktywnić się sportowo i choć na chwilę zapomnieć o wojennym dramacie.

Pomysł przygotowany został we współpracy z Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania dr Ewą Bąk oraz Szkołą Podstawową nr 13 w Poznaniu.

Bezpłatne zajęcia będą odbywać się 5 dni w tygodniu po 3-4 godziny dziennie na boisku i sali zlokalizowanej przy hotelu Ikar należącej do "sportowej trzynastki". Doświadczony Trener Osiedlowy wraz asystentem (studentem AWF. znającym język ukraiński) prowadzić będą zajęcia animacji czasu wolnego, zawierające szeroki wachlarz aktywności ruchowych. Nasz cel to odciągnąć dzieciaki od bolesnych, traumatycznych wspomnień, dać możliwość integracji i wspólnej zabawy wśród rówieśników. O ile wszystko przebiegnie zgodnie z naszym planem (obsada kadrowa, sprzęt, grafik, współpraca z WBiZK) zajęcia powinny ruszyć w połowie przyszłego tygodnia. Zapraszamy wszystkie dzieci, które przybyły w ostatnim tygodniu do Poznania, przebywające na przykład u rodziny czy znajomych do udziału w zajęciach - poinformował Szymon Rakowski z AWF w Poznaniu.

Więcej szczegółów dotyczących zajęć dla dzieci znajdziecie tutaj

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro