Reklama
Reklama

Dawny poznański tramwaj na sprzedaż w Holandii jako "mały domek"

fot. Muzeum Linii Tramwajowej Amsterdam
fot. Muzeum Linii Tramwajowej Amsterdam

Tramwaj z napisem "Budziszyńska" jest do kupienia na Marktplaats.

Holenderskie media NOS poinformowały o możliwości kupna starego, niejeżdżącego już tramwaju z Poznania. Dla tych, którzy zawsze chcieli mieć własny tramwaj: na Marktplaats jest teraz jeden do kupienia - podaje NOS. Natomiast Mark Vermeulen z Electric Museum Tram Line Amsterdam podkreślił, że woleliby sprzedać tramwaj komuś, kto da mu drugie życie i urządzi w nim na przykład salę konferencyjną albo zrobi z niego mały domek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Muzeum w Amsterdamie ma się przenieść do mniejszego magazynu, gdzie nie będzie już miejsca na zabytkowy tramwaj. Pojazd został zbudowany w 1957 roku i jeździł w Amsterdamie od 1959 roku. I nie tylko tam. "Tramwaj kursował w Amsterdamie od 1959 do 2004 roku, a następnie pojechał do Polski. W 2011 roku tramwaj wrócił - powiedział Vermeulen.

Muzeum nie chce sprzedawać tramwaju komuś, kto potraktuje tramwaj jak złom, woli by historyczny pojazd trafił w ręce kreatywnej osoby.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.67 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro