Reklama
Reklama

Problemy z wyrobieniem paszportów: "pula dostępnych wizyt na złożenie wniosku do 28 marca uległa wyczerpaniu". "To kpina!"

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Nasi Czytelnicy skarżą się, że od tygodni nie mogą wyrobić nowego paszportu.

- Bardzo proszę o uważne przyjrzenie się wszystkim delegaturom Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.Konkretnie chodzi i o oddziały paszportowe. To co się tam odbywa jest KPINĄ PRZEZ DUŻE K... Od 2 miesięcy próbujemy z mężem wyrobić nowy paszport (stary zwyczajnie stracił ważność). Najpierw poinformowano nas, że w tej chwili w związku z Covidem (po stokroć żenujące tłumaczenie) składać wniosków o paszport nie można online tylko telefonicznie.... Ok. Więc dzwoniliśmy non stop kilka dni i co? NIKT NAWET TELEFONU NIE ODEBRAŁ. Od zeszłego tygodnia telefony wszystkich delegatur w Wielkopolsce są całkowicie wyłączone z użycia... Co to ma do cholery być? Człowiek chce wyrobić paszport i co może?! KPINA!!! - napisała do nas Czytelniczka Zuzanna.

Z podobnym problemem zmaga się widz WTK. - Telefony kontaktowe przeznaczone do umawiania wizyt nie działają już od tygodnia. Nie można umawiać się na miejscu. Internetowo brak wolnych terminów. Czy naprawdę urząd nie jest w stanie zwiększyć kadrę w dobie kryzysu i zapewnić wszystkich zainteresowanym obywatelom możliwość wyrobienia paszportu - pyta.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki przyznaje, że do 28 marca nie ma już wolnych terminów na umówienie się na wizytę w celu złożenia wniosku o paszport w oddziałach na terenie Poznania, Kalisza, Konina, Leszna i Piły. Przedstawiono harmonogram pracy w najbliższych tygodniach.

Od 21 marca lokalizacje paszportowe w Poznaniu, Kaliszu, Lesznie i Pile będą przyjmować klientów w standardowych godzinach (w poniedziałki do 18.00).

Od 4 kwietnia umawianie wizyt odbywać się będzie stacjonarnie i internetowo, bez możliwości rezerwacji przez telefon. Na miejscu konieczne będzie pobranie biletu z biletomatu. - Możliwość rezerwacji internetowej obejmuje okres 4 tygodni naprzód, tzn. każdego dnia uwalniany jest ostatni dzień okresu objętego rezerwacją - wyjaśniają urzędnicy.

W przypadku terenowych punktów paszportowych w Nowym Tomyślu, Gnieźnie, Szamotułach, Ostrowie Wielkopolskim i Środzie Wielkopolskiej, terminy uległy wyczerpaniu aż do 29 kwietnia. Od 2 maja w tych punktach nie będzie można rezerwować wizyty telefonicznie, a jedynie stacjonarnie - po pobraniu biletu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro