Reklama

Włamywali się do domów i je okradali. Zatrzymano 6 osób

fot. policja
fot. policja

Sprawa miała swój początek w maju ubiegłego roku.

Właśnie wtedy do jednego z domów na terenie Koła nad ranem weszło 3 zamaskowanych mężczyzn z emblematami policji i przedmiotami przypominającymi broń. Obezwładnili kobietę i mężczyznę, którzy mieszkali w budynku, a następnie ukradli pieniądze i biżuterię.

Sprawą zajęli się policjanci oraz prokuratura. Ustalono tożsamość czterech osób, które miały być zaangażowane w przestępstwo. Z ustaleń śledczych wynika, że 2 mężczyzn do momentu zatrzymania wraz z 2 kolejnymi osobami dokonywało kradzieży z włamaniem do domów na terenie województw wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego. W sumie mieli dokonać 15 przestępstw tego typu. Kradli pieniądze, biżuterię i zegarki.

- 12 i 13 stycznia policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali 6 podejrzanych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju i kradzieży z włamaniem. W trakcie zatrzymania przeszukano ich miejsca zamieszkania i pojazdy. Oprócz biżuterii, pieniędzy, zegarków pochodzących z kradzieży w jednym z samochodów znajdowały się między innymi noże, miotacze gazu pieprzowego, a także kominiarki, łom oraz radiostacje, które ułatwiały sprawcom komunikowanie się podczas dokonywania przestępstw. Skradzione przedmioty schowane były w specjalnie przygotowanych do tego skrytkach - informuje policja.

5 zatrzymanych trafiło na 3 miesiące do aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro