Reklama
Reklama

Kolejni repatrianci z Kazachstanu zamieszkali w Poznaniu

fot. UM Poznań

Rodzinę zaproszono do Poznania w lipcu ubiegłego roku, teraz jest już w mieście.

Konkretnie 21 lutego Mariya, Alexandr oraz ich 4-letnia córka Agatka i towarzysz rodziny - pies Mikki, wylądowali w Polsce. Zamieszkali w mieszkaniu na ulicy Chlebowej, w mieszkaniu przygotowanym przez miasto. To lokal z zasobów Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. - Został wyremontowany i wyposażony tak, by rodzina mogła swobodnie rozpocząć życie w zupełnie nowym, nieznanym miejscu, jakim jest dla nich Poznań. Mieszkanie składa się z dwóch pokoi - w tym jednego z aneksem kuchennym, łazienki z toaletą oraz niewielkiego korytarza. Koszt adaptacji i remontu wyniósł niemal 103 tys. zł - informuje magistrat.

Rodzinę objęto też opieką pracownika socjalnego, którego zadaniem jest pomóc repatriantom w załatwieniu spraw formalnych. Rodzina otrzyma też dodatkowe świadczenie przez pierwsze dwa lata pobytu w mieście.

To kolejna rodzina repatriantów przyjęta przez nasze miasto. Od 3 lat Poznań może przyjąć maksymalnie pięć takich rodzin rocznie. Kolejna ma zamieszkać w stolicy Wielkopolski już wkrótce.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Sytuacja dotyczy kilku powiatów w Wielkopolsce
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro