Reklama
Reklama

Na pojazdach w Poznaniu pojawiły niebiesko-żółte naklejki z dwujęzycznym napisem "Wolna Ukraina!!!"

fot. UM Poznań

Naklejki widoczne są nie tylko na autobusach i tramwajach, ale też samochodach straży miejskiej oraz flocie urzędowej. Może ją mieć też każdy z nas.

Do poznańskiego MPK trafiło 3000 sztuk naklejek , które zostały wyeksponowane na drzwiach do pojazdów, aby były widoczne w przestrzeni publicznej i wyrażały sprzeciw wobec agresji na Ukrainę. Nalepki będzie też można zobaczyć na radiowozach straży miejskiej i samochodach urzędu miasta. Oklejone nimi są również pojazdy Uber - wielu kierowców to osoby zza wschodniej granicy obecnie mieszkające w naszym mieście. Wykonała je jedna z firm.

W ostatnich dniach wydrukowaliśmy około kilkadziesiąt tysięcy specjalnych naklejek na szyby, karoserie pojazdów i paczki z pomocą. Chcemy również w ten sposób solidaryzować się z narodem ukraińskim, który walczy o swoją wolność. Nie ma w nas zgody na przejawy agresji wobec niewinnych ludzi - mówi Krzysztof Fryc, prezes Labo Print S.A.

Jeśli ktoś chciałby mieć taką nalepkę na swoim samochodzie, to może po nie podjechać do siedziby firmy przy ul. Szczawnickiej 1, gdzie otrzyma je za darmo. Dla niezmotoryzowanych przygotowane są owalne naklejki z przeznaczeniem na ubrania czy plecaki - informują miejscy urzędnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro