Reklama

Abp Gądecki apeluje o modlitwę za Rosję. "Nie będzie pokoju w naszej części świata, dopóki Rosja nie powróci do Chrystusa"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Archidiecezja Poznańska
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Archidiecezja Poznańska

W środę w Kościele katolickim rozpoczyna się Wielki Post. W związku z tym we wtorek orędzie wygłosił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Metropolita poznański tradycyjnie już w ostatnich dnach odniósł się do sytuacji w Ukrainie. Drodzy Siostry i Bracia z Ukrainy, za wasze umiłowanie Boga i heroiczną miłość do Ojczyzny należy się wam wszystkim szacunek i uznanie. W imieniu pasterzy i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce po raz kolejny zapewniam was o naszej życzliwości, przyjaźni, wsparciu duchowym i materialnym - mówił. Agresja Rosji na Ukrainę uświadamia nam wyraźnie, że na świecie - oprócz wojny materialnej - toczy się w tym samym momencie walka duchowa. Walka, która przyjmuje konkretne kształty, w której uczestniczą konkretni ludzie. Głównym zaś narzędziem walki, jakim dysponują ludzie wierzący jest broń duchowa - dodał.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Komentował też liczne akcje pomocowe. Cierpienie naszych Sióstr i Braci wyzwoliło w nas ogromne pokłady dobra. Jesteśmy przecież świadkami ujmującej gościnności naszych rodaków poruszonych nieszczęściem sąsiadów. Do Polski codziennie przybywają dziesiątki tysięcy uchodźców - głównie kobiet i dzieci - szukających schronienia przed wojną - przekazał abp Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował też o modlitwę o Rosję. Naszą modlitwą otoczmy też Rosję. Nie będzie pokoju w naszej części świata, dopóki Rosja nie powróci do Chrystusa. Marzymy o tym, aby pewnego dnia doszło do przebaczenia i pojednania między wszystkimi narodami Europy Środkowej i Wschodniej. Abyśmy mogli żyć nie tylko w pokoju, ale także w przyjaźni. Rosjanie, którzy dzisiaj protestują przeciwko tej wojnie - narażając się oficjalnym władzom - umacniają naszą nadzieję na moralne i duchowe odrodzenie całego rosyjskiego narodu - mówił.

Abp Stanisław Gądecki apelował też, byśmy nadal nie przestali pomagać. Poinformował, że po dzisiejszych mszach św. kontynuowana będzie zbiórka ofiar, jakie za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przeznaczone na doraźną oraz długofalową pomoc uchodźcom wojennym.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro