Reklama

Jest wyrok w sprawie mężczyzny, który uderzył kobietę w markecie. Chodziło o maseczkę

fot. Tomasz Golonko / TT

Do zdarzenia doszło w kwietniu 2021 roku w Lesznie.

Nagranie, na którym widać, jak mężczyzna uderza kobietę w głowę, ta mu oddaje, a następnie otrzymuje kolejny cios w wyniku którego ląduje na ziemi, obiegło internet. Sprawą z urzędu zajęła się policja, a oświadczenie wydała sieć Kaufland, w której sklepie doszło do zdarzenia.

48-latkowi postawiono zarzuty znieważenie klientki wulgarnymi słowami, naruszenie nietykalności cielesnej poprzez uderzenie jej w tył głowy oraz lekkie uszkodzenie ciała przez uderzenie jej w twarz pięścią. Policja podkreślała, że mężczyzna dopuścił się tego w charakterze chuligańskim - działał z błahego powodu i publicznie. Wobec 48-latka zastosowano policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Dodatkowo nałożono na niego mandat za brak maseczki na twarzy w chwili zdarzenia.

Proces w tej sprawie ruszył w październiku. Odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Obrońca sprawcy zaproponował pokrzywdzonej mediacje, na które ta się zgodziła. Jak dziś podaje elka.pl, w wyniku mediacji kobieta wycofała część zarzutów. Konkretnie zarzut znieważenia. Za naruszenie nietykalności cielesnej mężczyzna zapłacił natomiast karę grzywny w wysokości 1500 złotych. Z ustaleń lokalnego portalu wynika, że mężczyzna przeprosił kobietę za swoje zachowanie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro