Reklama
Reklama

Zniesiono część obostrzeń, ale wciąż obowiązują maseczki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ricci
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ricci

Zgodnie z zapowiedzią rządu, od 1 marca w Polsce zniesiono większość pandemicznych obostrzeń. Od wtorku działać mogą dyskoteki, kluby i miejsca udostępnione do tańczenia. Zniesiono wszystkie limity osób: w sklepach, miejscach kultury, restauracjach, a także w trakcie spotkań i imprez. Zniesiono również pracę zdalną w urzędach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Nie zmieniły się natomiast zasady izolacji, kwarantanny przyjazdowej oraz kwarantanny dla współdomownika. Bardzo istotne jest również to, że wciąż obowiązkowe jest noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych, a więc w komunikacji publicznej, kinie czy sklepie.

- Jeśli pozytywny trend, przejawiający się spadającą liczbą zakażeń, będzie się utrzymywał - będą również znoszone tak zwane strefy buforowe w autobusach i tramwajach MPK Poznań. Przypominamy również, że przez cały czas pasażerowie mogą korzystać z dezynfektorów, czyli urządzeń do odkażania rąk - w każdym pojeździe MPK Poznań znajduje się co najmniej jedno takie urządzenie - wyjaśnia MPK Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro