Reklama

Nielegalne wyścigi na Cmentarnej: "poszalał" wypożyczonym mercedesem i dostał ponad 5000 zł mandatu

fot. policja
fot. policja

A do kompletu dorzucono 18 punktów karnych.

- 5250 zł mandatu i 18 punktów karnych. Tak zakończyła się kontrola przez policjantów z poznańskiej drogówki 20-latka kierującego wypożyczonym mercedesem, który w rejonie Grunwaldu popełnił kilka wykroczeń jednocześnie - wyjaśnia poznańska policja. - W sobotni wieczór policjanci z WRD Poznań po sygnałach od mieszkańców podjęli interwencję przy ul. Cmentarnej w Poznaniu. Według zgłaszających miały odbywać się tam uliczne wyścigi. Mundurowi wylegitymowali osoby, które miały niesprawne technicznie auta lub stylem i sposobem swojej jazdy, łamały przepisy ruchu drogowego - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jednym z takich kierujących był 20-latek w wypożyczonym mercedesie, który popełnił 6 wykroczeń. - Kierował autem nie mając do tego wymaganych uprawnień, wyprzedził pojazd na przejściu dla pieszych, zwiększył prędkość swojego auta będąc wyprzedzanym przez innego kierującego, zatrzymał pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych (przepisy regulują, że odległość nie może być mniejsza niż 10m), przewoził pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa (pasażer również otrzymał mandat), szyby w samochodzie były przyciemnione w taki sposób, że współczynnik przepustowości światła był niezgodny z obowiązującymi normami - wymieniają policjanci. - Dodatkowo dowód rejetracyjny od samochodu został zatrzymany, a kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro