Reklama
Reklama

Poznański ksiądz do dziecka na mszy: oglądasz TVN? "Ja oglądam tylko polską telewizję"

fot. Parafia pw. św. Anny / FB
fot. Parafia pw. św. Anny / FB

Nietypowy komentarz do dziecka w trakcie mszy świętej.

Sprawę opisuje Gazeta Wyborcza. W niedzielę podczas mszy świętej dla dzieci o godzinie 11.00 w parafii pod wezwaniem świętej Anny na Łazarzu ksiądz zapytał dzieci skąd dowiedziały się o wojnie trwającej w ukrainie. - Z TVN - odpowiedziała jedna z dziewczynek. Odpowiedź najwyraźniej nie spodobała się księdzu. - Taką telewizję oglądasz? Ja oglądam tylko polską i słucham polskiego radia - odparł duchowny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na tym jednak się nie skończyło. Na koniec kazania ksiądz zwrócił się do wiernych, by pamiętali, by oglądać tylko polską telewizję. A to spotkało się z reakcją jednego z wiernych, który krzyknął "To nie jest zebranie PiS, tylko msza święta dla dzieci!". Część wiernych zaczęła klaskać, niektórzy mieli opuścić kościół.

Gazeta Wyborcza podaje, że mszę świętą odprawiał ksiądz Tadeusz Magas, kiedyś proboszcz parafii z osiedla Piastowskiego, kapelan "S", który sympatyzuje z PiS. W rozmowie z GW wyjaśnił, że nie widzi nic złego w swoich słowach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
72.76 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro