Reklama
Reklama

Koleje Wielkopolskie wprowadzają darmowe przejazdy dla obywateli Ukrainy

fot. Koleje Wielkopolskie / archiwum
fot. Koleje Wielkopolskie / archiwum

Od 26 lutego do 25 marca 2022 roku obywatele Ukrainy mogą nieodpłatnie korzystać z przejazdów wszystkimi pociągami Kolei Wielkopolskich.

Przejazdy będą mogły być realizowane na podstawie paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie.

Cała Polska solidaryzuje się z narodem ukraińskim, który z ogromną determinacją opiera się rosyjskiej agresji. W trudnych sytuacjach Kolejarze pozostają zawsze na służbie, dlatego odpowiadając na apel potrzebującym pomocy oraz chcąc powitać naszych sąsiadów oferujemy bezpłatne przejazdy, które umożliwią obywatelom Ukrainy swobodne przemieszczenia się do miejsc pobytu na terenie Wielkopolski - informuje Beata Wagner, Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. Niezmiennie podkreślamy i spełniamy naszą społeczną misję. W obecnej sytuacji, tym bardziej reagujemy szybko i w najlepszy sposób, jaki możemy - dodaje.

Ponadto jak informuje Ministerstwo Infrastruktury obywatele Ukrainy mogą odbywać nieodpłatne przejazdy w klasie 2 pociągami kategorii ekonomicznych TLK i IC PKP Intercity w komunikacji krajowej.

Polska solidaryzuje się z narodem ukraińskim, który z ogromną determinacją opiera się rosyjskiej agresji. Naszym obowiązkiem moralnym jest nieść pomoc uciekającym przed wojną Ukraińcom, dlatego wprowadzamy nieodpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy w pociągach PKP Intercity. Kolejarze nie tylko podczas pandemii, lecz także w tak trudnych sytuacjach pozostają zawsze na służbie, odpowiadając na apel potrzebującym pomocy. Dzięki temu możliwy będzie dojazd do wybranych miast i miejscowości objętych siatką połączeń przewoźnika - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Wzorem PKP Intercity powinni podążyć pozostali przewoźnicy kolejowi w Polsce. Nieodpłatne przejazdy umożliwią obywatelom Ukrainy swobodne przemieszczenie się po naszym kraju. Proszę więc przewoźników, by odpowiedzi na ten apel i wsparli w ten sposób naród ukraiński - dodał wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro