Reklama
Reklama

Polskie samoloty nie mogą latać nad Rosją

fot. Nikhil Kurian z Pixabay

Między innymi dla Polski Rosja zamka swoją przestrzeń powietrzną.

Przypomnijmy dziś od północy rosyjskie samoloty nie mogą latać nad Polską. Poleciłem przygotowanie uchwały Rady Ministrów, która doprowadzi do zamknięcia przestrzeni powietrznej dla rosyjskich linii lotniczych - napisał w piątek na Twitterze premier Polski.

Jak informuje dziś RMF24.pl w odwecie Rosja ogłosiła, że samoloty z Polski, Bułgarii i Czech nie mogą wlatywać w rosyjską przestrzeń powietrzną. Jak przypominają dziennikarze już w piątek po południu PLL LOT wprowadziły zawieszenie wszelkich rejsów do Moskwy czy do Sankt Petersburga. Natomiast loty tranzytowe np. do Chin czy Japonii omijają Rosję.

Przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów wzorem Polski zamykają też Łotwa i Estonia. Takie kroki rozważa też Litwa.

Z kolei Ministerstwo Spraw Zagranicznych zamieszcza na swojej stronie ostrzeżenie dla podróżujących do Federacji Rosyjskiej. W związku z sytuacją na Ukrainie i związanym z tym faktem zawieszeniem połączeń lotniczych między Polską i Rosją oraz bardzo ograniczonymi możliwościami podróży powrotnej do Polski drogą lądową Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Federacji Rosyjskiej. Prosimy o śledzenie komunikatów na stronie Ministerstwa oraz na stronach placówek polskich w Rosji oraz zgłaszanie swojego pobytu w systemie "Odyseusz" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro