Reklama
Reklama

Wielkopolska gotowa, by przyjąć uchodźców. " Tych miejsc jest sporo"

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński z samorządowcami omówił dziś kwestie dotyczące przyjęcia uchodźców z Ukrainy w naszym województwie.

Przedstawiciele samorządu, a także wielkopolskich jednostek samorządu terytorialnego, zadeklarowali pomoc i gotowość do włączenia się w akcję przyjmowania uchodźców.

Jesteśmy przygotowani do przyjmowania obywateli Ukrainy, którzy coraz liczniej pojawiają się w Polsce. My tutaj, w Wielkopolsce, będziemy przyjmować uchodźców, którzy będą przekraczać granicę w województwie lubelskim - mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Wojewoda deklaruje, iż liczba przygotowanych miejsc jest wystarczająca w obliczu obecnej sytuacji, która jest monitorowana na bieżąco.

Przede wszystkim skupiliśmy się na tej infrastrukturze, która jest już gotowa, czyli dedykowana przyjmowaniu gości. Głównie są to hotele i motele, które należą do samorządu, ale są to też obiekty prywatne - dodaje wojewoda. Tych miejsc jest sporo, natomiast będą one uruchomiane w zależności od potrzeb. W przypadku sygnału o zapotrzebowaniu, który otrzymujemy z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, te osoby są kierowane w wyznaczone miejsca i wraz z zapełnianiem się tych miejsc będą uruchamiane kolejne - dodaje

Deklarujemy, że przyjmiemy każdego, kto będzie tej pomocy potrzebował
- podkreśla wojewoda.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro