Reklama
Reklama

W poznańskiej przychodni zawisła kartka z informacją "Rosjan nie przyjmujemy"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W tej sprawie napisali do nas Czytelnicy.

Chodzi o przychodnię przy ulicy Przemysłowej na Wildzie. W przychodni umieszczono kartkę z napisem "Rosjan nie przyjmujemy". - To jest skandal. Taka kartka z napisem "Ruskich nie przyjmujemy" wisi w jednej z poznańskich przychodni. Telefonując do niej, uzyskałam informację, że zarządził tak pan szef przychodni. To obrzydliwe podsycanie nienawiści i niepotrzebnych konfliktów. Czy o to chodzi w pomocy dla Ukrainy? - dopytuje nasz Czytelnik.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Udało nam się dodzwonić do przychodni. W recepcji usłyszeliśmy, że w tej sprawie należy kontaktować się z szefem przychodni, ale on jest obecnie... zajęty. Z relacji naszego Czytelnika wynika, że po pewnym czasie kartkę zmodyfikowano. Napis "Rosjan" przekreślono, a wyżej (już w języku polskim) dopisano "Zwolenników operacji wojskowej na Ukrainie".

W rozmowie z Gazetą Wyborczą szef przychodni przyznał, że "wyszło niezręcznie" i od początku chodziło o wyrażenie solidarności z Ukrainą. Kartka miała być wymierzona w zwolenników Putina.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
61.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro