Reklama
Reklama

Urzędnik Nadzoru Budowlanego z Wągrowca zatrzymany. "Przymknął oko" a córka dostała mieszkanie od dewelopera

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tumisu / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tumisu / pixabay.com

Wszystko zaczęło się na przełomie 2017 i 2018 roku.

Właśnie wtedy firma deweloperska postawiła dwa bloki na terenie powiatu wągrowieckiego. - Fragment tych budynków zrealizowano niezgodnie z projektem. Ta sama firma wybudowała także kompleks garaży bez projektu i bez pozwolenia na budowę - informuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Sprawą zajęli się policjanci, którzy w trakcie badania szczegółów odkryli, że pracownik powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nadzorujący budowy dostał od deweloperów mieszkanie w prezencie. W dokumentach zapisano je na jego córkę. Ale to nie koniec.

- W trakcie prowadzonego postępowania karnego pojawiły się także inne wątki. Okazało się, że urzędniczka z Krajowej Administracji Skarbowej z Bydgoszczy informowała o planowanych kontrolach mężczyznę prowadzącego nielegalne salony gier hazardowych. Policjanci dowiedzieli się także, że miejscowa lekarka wystawiała fałszywe zaświadczenia o niezdolności do pracy pani notariusz - dodaje.

Wszystkie materiały trafiły do Prokuratury Krajowej w Szczecinie, która zajmuje się tą sprawą. 16 lutego zatrzymano 8 osób. - Byli to urzędnik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wągrowcu, dwóch deweloperów, urzędniczka KAS z Bydgoszczy, właściciel salonów gier hazardowych, lekarka, kobieta, która z nią się kontaktowała oraz jej mąż. Wszystkim tym osobom postawiono odpowiednie zarzuty. Prokurator orzekł także środki zapobiegawcze - dozór Policji, poręczenia majątkowe oraz zakaz kontaktowania się podejrzanych - kończy.

  • Aktualizacja
    czwartek, 3.03.2022 r., godz. 10.12
    Aktualizacja
    czwartek, 3.03.2022 r., godz. 10.12
    Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z Wągrowca, zatrzymano nie Powiatowego Inspektora, a jednego z urzędników inspektoratu. Publikując niniejszą informację bazowaliśmy na informacjach od policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
53.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro