Reklama
Reklama

Prezydent Poznania wraz ze starostą i marszałkiem powołali zespół koordynujący pomoc dla uchodźców z Ukrainy

fot. UM Poznań

Uchodźcy mają trafić do miast w całej Polsce.

- Prezydent Jacek Jaśkowiak wspólnie ze Starostą Poznańskim i Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego powołuje zespół koordynujący pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy uciekając z terenów objętych wojną przybędą do Poznania. Utworzą go przedstawiciele tych jednostek, których zadaniem będzie diagnozowanie potrzeb Ukraińców i wskazywanie rozwiązań oraz działań, które będą odpowiedzią na obecną sytuację - w zakresie wsparcia edukacyjnego, bytowego, czy transportu rodzin z terenów objętych działaniami wojennymi. Współdziałamy na poziomie samorządów, by reagować na rozwój wydarzeń - poinformował poznański magistrat.

Tymczasem Interia podaje, że uchodźcy z Ukrainy mają trafiać do całej Polski. Punkty recepcyjne na wysokości przejść granicznych pojawią się w województwach lubelskim i podkarpackim, ale oczywiste jest, że dwa województwa nie są w stanie udzielić pomocy wszystkim potrzebującym. Wiadomo, że wschodnie, przygraniczne województwa będą udzielać pierwszej pomocy, ale docelowo uchodźcy mają trafić także do innych regionów naszego kraju.

Już wcześniej pisaliśmy, że Poznań jest gotowy na udzielenie pomocy obywatelom Ukrainy. Ma być dla nich przygotowywany ośrodek w Kiekrzu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
39.39 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro