Reklama

Nadolnik: dokończą osiedle mieszkań komunalnych, jest przetarg na wykonawcę prac

fot. ZKZL Poznań
fot. ZKZL Poznań

Ma tu powstać zespół trzech budynków wielorodzinnych.

Łącznie w nowej inwestycji Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych powstanie 130 mieszkań. Będą to lokale 1-, 2- i 3-pokojowe. - Ich powierzchnia będzie się wahać od około 33 do ponad 65 metrów kwadratowych. Po jednym mieszkaniu na parterze każdego z budynków zostanie w trakcie realizacji inwestycji wyposażonych i dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a wszystkie pozostałe lokale będą miały taką możliwość w przyszłości. Z myślą o tych osobach oraz o poznańskich seniorach w każdym z budynków zostaną zamontowane windy - podaje ZKZL.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Dodatkowo w jednym z budynków zaplanowano lokal użytkowy. Pojawi się tu hala garażowa, a także plac zabaw, chodniki, drogi wewnętrzne i parking dla mieszkańców oraz gości.

Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą składać oferty do 28 marca. Wykonawca ma zostać wybrany w drugiej połowie roku. Wkrótce po tym ruszyć mają prace.

To kolejne nowe mieszkania komunalne powstające w Poznaniu. W ostatnich latach ukończono bloki przy ulicach Hulewiczów, Darzyborskiej, Biskupińskiej oraz przy ulicy Opolskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro