Reklama
Reklama

Dziesiątki wojskowych pojazdów na drogach również w Wielkopolsce

fot. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
fot. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

W przypadku Wielkopolski pojawią się głównie na południu regionu.

W Polsce zaczynają się ćwiczenia Saber Strike 22. Nad ranem polscy i amerykańscy żołnierze rozpoczęli przejazd od granicy z Niemcami, przez Żagań, Wrocław w kierunku Łasku, Mińska Mazowieckiego i Orzysza na Mazurach. Ćwiczenia mają się odbywać w Bemowie Piskim. Na trasach w tej części Polski można zobaczyć wzmożony ruch wojskowych pojazdów, które uczestniczą w międzynarodowych ćwiczeniach.

Trasa z Wrocławia do Łasku na terenie województwa łódzkiego przebiega przez Wielkopolskę. Konkretnie chodzi o fragment trasy S8 w rejonie Kępna. Tędy będzie poruszać się wojsko i widok kolumn wojskowych pojazdów nie powinien nikogo dziwić. Ale w ćwiczeniach uczestniczą też chociażby żołnierze z Międzyrzecza w Lubuskiem, którzy już w poniedziałek wyruszyli w trasę. Można ich było zobaczyć np. na autostradzie A2.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zapewnia, że ćwiczenia nie są związane z aktualną sytuacją polityczną w regionie. Zostały zaplanowane z dużym wyprzedzeniem i są organizowane zgodnie z harmonogramem. Uczestniczy w nich 1300 polskich żołnierzy i 300 jednostek sprzętu wojskowego.

Ćwiczenia potrwają do 4 marca.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro