Reklama
Reklama

To klienci chcą otwarcia sklepów w niedziele. Tak twierdzą przedstawiciele sieci handlowych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ralf Roletschek/wikimedia

Konkretnie, Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Jak pisaliśmy już na naszym portalu, choć od 1 lutego obowiązują "uszczelnione" przepisy związane z zakazem handlu w niedzielę, wciąż są sklepy, które we wszystkie niedziele obsługują klientów. I nie są to tylko sklepy, w których za ladą stoi właściciel. W Polsce było głośno chociażby o kilku sklepach sieci Intermarche, które otworzyły się jako klub czytelniczy lub dworzec. Inne sklepy otwierały się na przykład jako wypożyczalnie sklepu sportowego lub zakłady pogrzebowe.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Ale zdaniem Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, takie kuriozalne rozwiązania nie byłyby stosowane, gdyby wprowadzono inne zmiany w przepisach. W rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes POHID Renata Juszkiewicz wskazała, że to klienci chcą, by sklepy w niedziele były otwarte. Zdaniem branży najlepszym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie zakazu handlu, a zapewnienie pracownikom dwóch wolnych niedziel w miesiącu. Wówczas mogliby poświęcić ten czas dla rodziny, a sklepy mogłyby być otwarte we wszystkie niedziele.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
16.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro