Reklama

Problem z pluskwami w Koninie. Pojawiły się w blokach

11 Listopada w Koninie | fot. Google Street View
11 Listopada w Koninie | fot. Google Street View

Zdaniem Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, problem jest bardzo poważny.

O sprawie informuje lokalny portal lm.pl. Okazuje się, że w wieżowcu przy ulicy 11 Listopada w Koninie od września mieszkańcy zmagają się z problemem pluskiew. Mieszkanka, która znalazła w swoim mieszkaniu pluskwę, poinformowała spółdzielnię, a ta zleciła dezynsekcję części wspólnych w budynku. Dodatkowo poproszono mieszkańców o zgłaszanie, jeśli znajdą pluskwy u siebie. Zgłosiło się kilku lokatorów z tego samego pionu.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

W mieszkaniach dezynsekcję robi się na własną rękę. Jedna z mieszkanek twierdzi, że po przeprowadzeniu jej w październiku, był chwilowy "spokój", ale kilka dni temu znowu odkryła u swojej bliskiej ugryzienie pluskwy.

Zdaniem Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, problem jest poważny i zajmuje pracownikom spółdzielni coraz więcej czasu. Nie ma bowiem dnia, by ktoś z lokatorów nie zgłaszał spółdzielni obecności insektów w mieszkaniu. Ostatecznie w tym konkretnym przypadku sprawą zajął się nawet sanepid, a dezynsekcję przeprowadzono w mieszkaniu, które może być źródłem pluskiew w bloku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro