Reklama
Reklama

Przygotowania do bezpiecznych ferii

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Przez najbliższe dwa tygodnie działać będzie telefon alarmowy pod którym każdy może zgłosić do kontroli ośrodki wypoczynkowe i autokary w których będą wypoczywały nasze dzieci.

Jeszcze tylko kilka dni i wielkopolska młodzież rozpocznie dwutygodniowe ferie. Właśnie dla ich bezpieczeństwa wojewoda Piotr Florek uruchomił specjalny numer, pod którym rodzice i nauczyciele mogą zgłaszać ośrodki do kontroli.

Miejsca, w których organizowane są ferie dodatkowo sprawdzać będą pracownicy kuratorium. Pod numerem telefonu 061 9287 można zgłosić miejsca wypoczynku dzieci, ale także podać datę wyjazdu autokarów na zimowe wakacje. Wszystko po to żeby autobus, którym pojadą najmłodsi mogli sprawdzić inspektorzy transportu drogowego.

Przez cały czas ferii nad bezpieczeństwem dzieci czuwać będą nie tylko urzędnicy wojewódzcy, ale także policjanci. Kontrolować będą przede wszystkim okolice podpoznańskich jezior. Na tych jeszcze znajduje się lód, który staje się coraz bardziej niebezpieczny. Dzieci z Wielkopolski do swoich szkół wrócą 2 marca.

Ponadto, policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach. Będą to zarówno kontrole radarowe i stanu technicznego pojazdów, które przewożą dzieci. Funkcjonariusze zapowiedzieli, że szczególną uwagę będą przywiązywali do kontrolowania trzeźwości kierowców. Autobus wyjeżdżający na ferie można zgłaszać pod numerem 841 44 11.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro