Reklama
Reklama

Dwa nowe biletomaty pojawiły się w Poznaniu

fot. ZTM
fot. ZTM

Pasażerowie mogą już korzystać z nowych biletomatów stacjonarnych operatora Mennica znajdujących się na osiedlu Dębina i ulicy Bużańskiej.

Jak informuje dziś ZTM nowe automaty biletowe pojawiły się na os. Dębina - przystanek autobusowy os. Dębina (kierunek centrum) oraz na ulicy Bużańskiej / osiedle Pilotów - przystanek autobusowy Bużańska (kierunek centrum).

Ponownie można też korzystać z biletomatu znajdującego się przy rynku Jeżyckim, automat znajduje się na przystanku tramwajowym w kierunku mostu Teatralnego. Biletomat ten został w ubiegłym roku zdemontowany ze względu na prace związane z budową przystanku wiedeńskiego - przypomina Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Biletomaty stacjonarne umożliwiają doładowywanie tPortmonetki i zakup biletów sieciowych lub przedłużenie ważności biletów na trasę na karcie PEKA (wyłącznie biletów na taką samą trasę i taki sam okres obowiązywania oraz tylko w momencie kiedy bilet na trasę jest jeszcze aktualny) oraz zakup papierowych biletów jednorazowych - dodaje.

Jak podkreśla rzecznik płatności można dokonywać monetami, banknotami oraz za pomocą kart płatniczych, w tym także zbliżeniowych. Automat umożliwia także sprawdzenie stanu karty PEKA.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro