Reklama
Reklama

Jest prawomocny wyrok dla gwałciciela ze Skoków

Policyjna obława z lutego | fot. Andrzej Borowiak / TT
Policyjna obława z lutego | fot. Andrzej Borowiak / TT

Utrzymano w mocy wyrok sądu I instancji z października ubiegłego roku.

Sąd Okręgowy w Poznaniu w piątek zdecydował się utrzymać wyrok sądu I instancji, a tym samym Patryk K. trafi do więzienia na 11 lat. Okres ten liczy się od lutego, gdy go aresztowano. Dodatkowo 26-latek przez 10 lat nie może kontaktować się z pokrzywdzonymi i zbliżać się do nich na mniej niż 80 metrów. Musi też zapłacić ofierze 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia i 8000 zł 16-latce, którą próbował zgwałcić. Wyrok jest prawomocny.

Przypomnijmy, że w lutowy wieczór 2021 roku mężczyzna napadł na kobietę biegającą w okolicach cmentarza w Skokach. Zgwałcił ją. O sprawie natychmiast poinformowano policję, która rozpoczęła poszukiwania sprawcy. Po 24 godzinach zatrzymano 26-latka. Jak informowała w lutym prokuratura, tego samego dnia mężczyzna próbował doprowadzić do obcowania płciowego 16-latkę, którą spotkał na ulicy. Dziewczyna zdołała mu jednak uciec. Prokuratura wyjaśniała, że zatrzymany Patryk K. przyznał się do stawianych mu zarzutów: gwałtu i próby obcowania płciowego. Później jednak nie przyznał się do gwałtu.

Początkowo mężczyźnie groziło 12 lat więzienia, ale ostatecznie sąd wziął pod uwagę ciągłość przestępstw, co skutkowało wydłużeniem kary więzienia do 18 lat. 26-latek usłyszał zarzuty gwałtu, próby gwałtu, a także narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro