Reklama
Reklama

Luksusowe BMW uszkodzone w wyrwie na ulicy Słowiańskiej: "skandal"

fot. Czytelnik

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik.

- Wielka wyrwa na ulicy Słowiańskiej, nieoznaczona dziura doprowadziła do uszkodzenia kilku aut. Straszna opieszałość służb drogowych oraz policji doprowadziła do wielu strat finansowych właścicieli aut - napisał do nas Czytelnik. Z jego relacji wynika, że uszkodzone zostało m.in. " nowe luksusowe BMW", a straty sięgają kilkunastu tysięcy złotych. - Kpina służb, czas oczekiwania na policję 6h, po przyjeździe nawet nie wykonano zdjęć, uszkodzonych pare aut. To jest skandal - dodaje.

Czytelnik precyzuje, że dziura w nawierzchni pojawiła się przy skrzyżowaniu Słowiańskiej i Wójtowskiej. Obecnie jest już oznaczona pachołkiem.

Zarząd Dróg Miejskich na swojej stronie internetowej każdego dnia roboczego informuje, gdzie pracują ekipy odpowiedzialne za łatanie dziur w jezdniach. Dziury są usuwane, ale w wielu miejscach wciąż można w nie wpaść. Co wtedy? Ważne, by zdarzenie dobrze udokumentować. Możemy bowiem ubiegać się o odszkodowanie od zarządcy drogi. Trzeba zrobić zdjęcia samochodu i przy okazji samego uszkodzenia nawierzchni jezdni. Dobrze jest również zrobić zdjęcia ulicy i oznakowania na niej. Policja nie musi być wzywana do takich zdarzeń. Warto natomiast zadbać o ewentualnych świadków. TUTAJ znajdziesz szczegóły związane ze złożeniem wniosku w sprawie uszkodzenia auta lub uszczerbku na zdrowiu przez np. dziury w jezdni.

Uszkodzenia nawierzchni w ulicach będących w administracji Zarządu Dróg Miejskich można zgłaszać pod numerem telefonu: 61 848 07 23 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 15.00) lub całodobowo: 61 661 44 02, 61 661 44 46. Można to robić również mailowo pod adresem [email protected], a także przez aplikację Smart City Poznań.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro