Reklama
Reklama

Bezpodstawnie zajmują miejsca inwalidom? Poznanianka nie miała gdzie zaparkować mimo uprawnień

fot. Czytelniczka

Pojechała na zakupy do jednej z poznańskich galerii. Miejsca oznaczone na niebiesko były pozajmowane.

Dzisiaj ok godziny 13:00 próbowałam zaparkować samochód na niebieskim miejscu dla inwalidy na parkingu podziemnym w KING-Crossie w Poznaniu. Posiadam stosowne nalepki i zgody. Niestety miejsca tak oznaczone były zajęte przez osoby do tego nieuprawnione. Próbowałam znaleźć kogoś z obsługi, aby zajął się tą sprawą, ale niestety nikogo takiego nie znalazłam. Zrobiłam więc zdjęcia samochodu, może kierowca zrozumie, że nie może zabierać miejsc inwalidom - napisała mieszkanka Poznania.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Jak informuje portal niepelnosprawni.pl - wskazanie do karty parkingowej mogą uzyskać wyłącznie osoby mające zarówno znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się, jak i przyczynę niepełnosprawności oznaczoną symbolem 04-O (choroby narządu wzroku), 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroba neurologiczna) lub 07-S (choroby układu oddechowego i krążenia - uprawnienie to przysługuje im od 1.04.2020).

W wielu miejscach jest więcej osób uprawnionych do parkowania na tzw. kopertach, niż faktycznie istniejących miejsc postojowych dla osób uprawnionych, co szczególnie na dużych osiedlach powoduje rozmaite nieporozumienia - podają niepelnosprawni.pl i jednocześnie przypominają, że zasady korzystania z parkingów oraz miejsc postojowych, znajdujących się poza miejskimi strefami płatnego parkowania, ustalane są przez ich właścicieli czy firmy zarządzającej parkingiem.

Aktualizacja, 18 lutego 2022, godzina 14.15

Po czwartkowej publikacji zgłosił się do nas Filip Piętka, Specjalista ds. marketingu King Cross Marcelin z wyjaśnieniem sytuacji:

"Na parkingu King Cross Marcelin przewidziano sześć miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsca te znajdują się na parkingu czerwonym, w bezpośrednim sąsiedztwie windy osobowej, która pozwala na bezproblemowe i bezpieczne dostanie się do centrum. Na parkingu żółtym nie przewidziano miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Widoczna na zdjęciu przestrzeń to jedno z dwóch miejsc przeznaczonych dla opiekuna z dzieckiem lub dziećmi. Jednocześnie, jako King Cross Marcelin ubolewamy, że nasza Klientka nie mogła w komfortowych warunkach dokonać zakupów w naszym centrum handlowym. Dokładamy wszelkich starań, żeby miejsca szczególnego przeznaczenia były wykorzystywane zgodnie z ich rolą. Pracownicy ochrony monitorują te miejsca i w sytuacji braku stosownych uprawnień, wzywają użytkownika pojazdu, poprzez komunikat głosowy słyszalny na terenie całego centrum. do natychmiastowego zaparkowania auta na miejscu do tego przeznaczonym. W przypadku niemożności zgłoszenia zachowań odbiegających od przyjętych norm społecznych bezpośrednio pracownikom centrum, dostępny jest punkt informacyjny, który jest w stałym kontakcie z biurem ochrony lub też bezpośrednio w biurze ochrony, które jest dostępne w łatwy sposób dla naszych klientów."

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro