Reklama

Poznańska policja rozbiła gang kradnący naczepy wypełnione towarem. Zabezpieczono kilka luksusowych aut

fot. policja
fot. policja

W sumie zatrzymano 19 osób.

Policjanci z Poznania od ubiegłego roku zajmowali się sprawą kradzieży naczep z towarem, do których dochodziło na terenie Niemiec. W trakcie pracy ustalili, że po kradzieży wszystkie naczepy trafiają do Polski, a ich zawartość jest sprzedawana klientom.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Śledczy odkryli, że za każdym razem nielegalne działanie rozpoczynało się i kończyło na terenie Polski. To tutaj przestępcy rejestrowali swoje ciągniki siodłowe, którymi jechali do zachodnich sąsiadów, a tam włamywali się do wytypowanych wcześniej kontenerów. Sprawdzali rodzaj i jakość towaru, a następnie podczepiali je do swojego pojazdu i wracali nim do kraju. Kolejne osoby, zajmowały się ich rozładunkiem i dalszą sprzedażą zawartości naczepy - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

3 lutego przeprowadzono akcję w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Zatrzymano 19 osób. - Łupem przestępców były m.in części samochodowe, elektronika, kawa oraz zabawki. Dowody zebrane w tej sprawie pozwoliły Prokuratorom z Prokuratury Krajowej w Poznaniu na przedstawienie zatrzymanym zarzutów, w tym działania w zorganizowanej grupie przestępczej, paserstwa, kradzieży z włamaniem, poświadczenia nieprawy i składania fałszywych zeznań - dodaje.

Policjanci zabezpieczyli mienie o wartości prawie 6 milionów złotych, w tym pieniądze i kilka luksusowych samochodów. Zatrzymanym grozi teraz do 10 lat więzienia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro