Reklama
Reklama

Burze przeszły nad regionem. W Pleszewie wystąpiła trąba powietrzna?

fot. Cumulonimbus FB
fot. Cumulonimbus FB

Grzmiało nie tylko w Poznaniu.

Około 4.15 burza dotarła do Śremu. Jak relacjonuje facebookowy profil Cumulonimbus, w Lesznie stacja meteorologiczna odnotowała porywy wiatru o prędkości 117 kilometrów na godzinę. Nie zabrakło też wyładowań atmosferycznych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Niepokojące informacje pojawiły się m.in. z gminy Dobrzyca w pow. pleszewskim, gdzie mówi się o przejściu trąby powietrznej, a w obrębie 2 ulic zerwane zostało 12 dachów. Zdjęcia, które miałem okazję zobaczyć rzeczywiście potwierdzają, że mogła to być trąba powietrzna. Co więcej, obrazy radarowe sugerują, że w rejonie Dobrzycy przeszedł ten sam rdzeń z maksymalną odbiciowością, który wcześniej przemieszczał się w rejonie Mosina-Żabno-Brodnica-Jaszkowo-Niesłabin-Mechlin-Luciny i wszędzie w okolicach tych miejscowości strażacy mają pełne ręce roboty w związku z zerwanymi dachami i drogami usłanymi przez powalone drzewa - podaje Cumulonimbus.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
50.13 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro