Reklama
Reklama

6 złotych za litr paliwa wkrótce tylko wspomnieniem? Może być zdecydowanie drożej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Skitterphoto / pixabay.com

Pomimo obniżki VAT, ceny na stacjach zaczynają rosnąć.

Sytuacji przygląda się money.pl. Jak zwracają uwagę eksperci, gdy polski rząd zdecydował się na obniżkę VAT na paliwa, baryłka ropy naftowej kosztowała niespełna 90 dolarów. Dziś jej cena na giełdzie w Londynie to już 95,5 dolara, a wkrótce ma osiągnąć 100 dolarów. Ostatni raz tak drogo było w 2014 roku.

Dziś kierowcy w Polsce odczuwają jeszcze skutki obniżenia VAT-u na paliwa, bo ceny za litr benzyny spadły o około 70 groszy. Nic jednak nie trwa wiecznie. Trend wzrostu ceny widać już na wszystkich stacjach w Polsce, a może być jeszcze gorzej. Zdaniem analityków wkrótce baryłka będzie kosztować nie 100, a nawet już 125 dolarów i być może 150 dolarów. Wszystko przez rosnący popyt na paliwo i problemy z wydobyciem ropy.

Dziennikarze money.pl wskazują, że jeśli prognozy się sprawdzą i baryłka rzeczywiście będzie kosztować 150 dolarów, nawet obniżka VAT-u nie pomoże polskim kierowcom. Za paliwo będą płacić zdecydowanie więcej niż obecnie, a 6 złotych za litr będzie tylko "miłym wspomnieniem".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro