Reklama
Reklama

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg podzielony. Ile pieniędzy trafi do Wielkopolski?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

Wielkopolska znalazła się na trzecim miejscu w Polsce pod względem wysokości dofinansowania.

Więcej pieniędzy otrzymają tylko Mazowsze (prawie 301 mln zł) oraz Lubelszczyzna (prawie 270 milionów). Najmniej pieniędzy trafi natomiast do województw opolskiego (prawie 57 mln), lubuskiego (prawie 82 mln) i zachodniopomorskiego (100,5 mln zł). W skali kraju do wydania będzie 2,73 mld złotych. W sumie dofinansowanych zostanie 2328 zadań - 630 powiatowych i prawie 1700 gminnych. Wybudowanych, przebudowanych lub wyremontowanych ma zostać 3,8 tysiąca kilometrów dróg.

W Wielkopolsce dofinansowanie wyniesieni dokładnie 234,7 mln złotych. 86,4 mln zł trafi na drogi powiatowe, a 148,3 mln zł na drogi gminne. W sumie pieniądze zostaną przekazane na około 200 zadań: 47 powiatowych i 156 gminnych.

W powiecie poznańskim dofinansowanie otrzymają:

zadania powiatowe:

- "Rozbudowa/przebudowa drogi powiatowej nr 2400P Napachanie - Złotkowo na odc. Napachanie - Rokietnica". Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Wartość dofinansowania w 2021 i 2022 roku to łącznie ponad 4,7 mln złotych (50 procent).

- "Rozbudowa dróg powiatowych nr 2429P i 2439P w miejscowości Siekierki Wielkie, gmina Kostrzyn". Prace planowane są na 2022 i 2023 rok. Dofinansowanie wyniesie tu 2,2 mln złotych (50 procent).

- "Przebudowa/rozbudowa drogi powiatowej nr 2400P (Napachanie - Złotkowo) wraz ze skrzyżowaniami z drogą 2425P (Rokietnica - Żydowo) oraz z drogą 2423P (Mrowino - Rokietnica) w m. Rokietnica, gm. Rokietnica". Inwestycja planowana jest na ten rok. Dofinansowanie wyniesie 2,3 mln złotych (50 procent).

zadania gminne:

- "Budowa ul. Palisadowej, Fortowej, Jagiellońskiej oraz Piastowskiej wraz z budową kanalizacji deszczowej w Dąbrówce w Gminie Dopiewo". Prace trwają od 2020 roku i właśnie się kończą. Dofinansowanie wyniesie 1,3 mln złotych (50 procent).

- "Budowa ul. Letniej, Jesiennej, Wakacyjnej, Przedwiośnie oraz Wiosennej (na odcinku połączenia ul. Wiosennej do ul. Jesiennej oraz na odcinku od ul. Jesiennej do ul. Przedwiośnie), wraz z budową kanalizacji deszczowej w Skórzewie w Gminie Dopiewo". Prace zaczęły się w ubiegłym roku i potrwają do sierpnia. Dofinansowanie wyniesie 1,4 mln złotych (50 procent).

- "Przebudowa ulicy Gnieźnieńskiej w Iwnie - etap 3 (końcowy)". Prace zaczęły się w zeszłym roku i potrwają do wiosny. Dofinansowanie wyniesienie 568 tysięcy złotych (50 procent).

- "Budowa ul. Polskiej w Zalasewie, gmina Swarzędz - etap II". Prace mają ruszyć w marcu i potrwać do października. Dofinansowanie wyniesie 8,2 mln złotych (50 procent).

- "Budowa ulicy Podgórnej w Czerwonaku". Prace zaplanowane na ten rok. Dofinansowanie wyniesie 685 tysięcy złotych (50 procent).

- "Ulica Dembowskiego w Mosinie - przebudowa drogi wraz z budową odwodnienia oraz kanału technologicznego". Prace zaplanowano na ten rok. Dofinansowanie prawie 0,5 mln złotych (50 procent).

- "Przebudowa i budowa drogi gminnej Szewce Dobieżyn - Etap II". Prace zaplanowane na ten rok. Dofinansowanie wyniesie 3,1 mln złotych (50 procent).

- "Budowa dróg wewnętrznych w ulicach Węgorzowej, Sandaczowej, Łososiowej i Okoniowej w Pobiedziskach wraz z odwodnieniem". Prace planowane na ten rok. Wysokość dofinansowania 3,2 mln złotych (50 procent).

- "Budowa ul. Chabrowej (na odcinku od ul. Polnej do Wierzbowej) oraz ul. Wierzbowej w Luboniu". Prace planowane na ten i przyszły rok. Dofinansowanie 2 mln złotych (60 procent).

- "Budowa ulicy Suchej w Czerwonaku". Prace planowane na ten rok. Dofinansowanie 382 tysiące złotych (50 procent).

- "Budowa ul. Kolejowej w Plewiskach, odcinek od ul. Grunwaldzkiej do ul. Fabianowskiej". Prace planowane na ten rok. Dofinansowanie 923 tysiące złotych (50 procent).

- "Budowa ulic Bratniej i Słonecznej wraz z budową kanalizacji deszczowej w Skórzewie w gminie Dopiewo". Prace planowane na ten rok. Dofinansowanie 2 mln złotych (50 procent).

- "Przebudowa ulicy Słowackiego w Kostrzynie - etap 2". Prace planowane na ten i przyszły rok. Dofinansowanie 815 tysięcy złotych (50 procent).

- "Budowa drogi wraz z chodnikami oraz zjazdami - ul. Brzozowa i Lawendowa w miejscowości Gowarzewo, Gmina Kleszczewo". Prace w tym roku. Dofinansowanie 477 tysięcy zł (50 procent).

- "Przebudowa drogi gminnej ul. Wiosennej w Borówcu". Prace w tym roku. Dofinansowanie 583 tysiące zł (50 procent).

- "Budowa ul. Radosnej w Puszczykowie". Prace planowane na ten rok. Dofinansowanie 380 tysięcy zł (50 procent).

- "Przebudowa ul. Wiosennej w Paczkowie, gmina Swarzędz". Prace w tym roku. Dofinansowanie 1 mln zł (50 procent).

- "Budowa dróg w rejonie ulicy Diamentowej w Suchym Lesie - Etap II a". Prace w tym roku. Dofinansowanie 1,36 mln zł (50 procent).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro