Reklama

Strzelanina w Antoninku: prokuratura wycofała zarzuty wobec 39-latka chorego na schizofrenię

fot. Ewelina Dernoga / WTK
fot. Ewelina Dernoga / WTK

Przypomnijmy, na początku czerwca na ulicy Gorzysława na terenie poznańskiego Antoninka policjanci postrzelili mężczyznę w brzuch i nogę. W szpitalu przeszedł operację. Choć jego stan był ciężki udało się go uratować. Funkcjonariusze zostali wezwani do zakrwawionego mężczyzny, który miał chodzić po osiedlu. Policjanci informowali, że mają nagranie, na którym widać jak próbują pomóc zatamować krwawienie mężczyzny, ale ten nagle ma się rzucić na jednego z funkcjonariuszy i mówić, że zabierze go ze sobą do Boga. Wówczas padają strzały. Choć mężczyzna został postrzelony 5 razy, dopiero użycie tasera (paralizatora) przywiezionego na miejsce przez kolejny patrol pozwoliło na obezwładnienie 39-latka. Mężczyzna cierpi na schizofrenię, ma za sobą próby samobójcze.

Prokuratura, ze względu na dobro śledztwa, nie podawała szczegółów. Śledztwo w tej sprawie zostało przeniesione do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. 39-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec policjantów.

Do sprawy wraca dziś Radio Poznań. Podejrzany po przeprowadzeniu czynności z jego udziałem nie przyznawał się do zarzuconych czynów, natomiast po uzyskaniu opinii biegłego, prokuratura umorzyła postępowanie wobec braku podstaw do skierowania aktu oskarżenia przeciwko temu mężczyźnie - przekazała w rozmowie z dziennikarzami rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, Ewa Antonowicz. Według nieoficjalnych doniesień radia powodem decyzji mogła być niepoczytalność 39-latka.

Prokuratura jak już informowaliśmy prowadzi też drugie postępowanie w tej sprawie. Dotyczy ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro