Reklama
Reklama

Ktoś celowo uszkodził rurę z gazem w poznańskiej kamienicy? "Mogło skończyć się jak na Dębcu"

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Do zdarzenia doszło w budynku przy ulicy Madalińskiego.

O niebezpiecznym zdarzeniu informuje Radio Poznań. Dziennikarze w rozmowie z lokatorami budynku dowiedzieli się, że rura gazowa znajdująca się w piwnicy mogła zostać celowo uszkodzona. Gaz ulatniał się przez dłuższy czas. Zapach zaniepokoił mieszkańców, którzy wracali z imprezy, to oni wezwali pomoc. Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę, około godziny 3.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Mogło skończyć się jak na Dębcu - mówi dziennikarzom jeden z mieszkańców. Jest trochę strach. Z pomiarów zrobionych na miejscu wynikało, że zebrało się dużo gazu i było blisko eksplozji - dodaje. Administracja budynku, na razie nie ma informacji dotyczących dokładnej przyczyny awarii. Jest ona ustalana.

Mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji w rozmowie z Radiem Poznań, potwierdza również, że działania trwają. Do tej pory udało się ustalić, że rura została uszkodzona, nie wiadomo jednak czy celowo.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro