Reklama
Reklama

Poznań ma nową rzeźbę. Stanęła na Placu Wolności

fot. Błażej Jeliński / UMP
fot. Błażej Jeliński / UMP

Jest tymczasowa.

Do 28 lutego trwa plebiscyt na Książkę Roku organizowany przez serwis lubimyczytac.pl. Nominowanych jest 145 tytułów w 15 kategoriach. Rzeźba, która stanęła na Placu Wolności, promuje plebiscyt. Jej twórcą jest Noriaki, autor Watchera, znanego też jako Pan Peryskop. "Reader" ma być "oczytanym bratem Watchera".

- Dużo czytam i mam nadzieję, że przez moją sztukę zachęcę do lektury tych, którzy z książkami jeszcze się nie polubili. Jeśli znajdzie się choć jedna osoba, która po spotkaniu z Readerem sięgnie po literaturę - będę naprawdę szczęśliwy. Bardzo lubię czytać - zwłaszcza o historii sztuki. To mnie inspiruje do twórczego działania. Ostatnio skończyłem pełną interesujących wątków książkę "Dali i ja". Były kradzieże, oszustwa, pościgi i wiele smaczków o Salvadorze Dalim. Czytałem ją w kawiarniach - to w nich najchętniej oddaję się lekturze przy filiżance kawy. Książki zjadam na deser, zaraz po śniadaniu - tłumaczy Noriaki.

W sobotę o 14.00 na spacerowiczów, którzy pojawią się na Placu Wolności czekać będzie niespodzianka. Rozdawane będą książki. Plebiscyt trwa w internecie, a jego wyniki zostaną ogłoszone 10 marca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega!
11℃
4℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro