Reklama

Rozbito gang kradnący samochody w Wielkopolsce i na Mazowszu

fot. policja
fot. policja

Sprawę realizowali funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej w Poznaniu, ale do zatrzymań doszło w Warszawie.

- Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu zatrzymali 4 osoby do sprawy kradzieży samochodów na terenie województwa wielkopolskiego i mazowieckiego - wyjaśnia Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. - Podejrzani zajmowali się wyłącznie kradzieżami kilkuletnich aut koreańskich typu suv takich jak kia, mitsubishi czy hyundai. Skradzione pojazdy trafiały do "dziupli", gdzie były demontowane, a części samochodowe sprzedawane - dodaje.

10 lutego zatrzymano 4 osoby. Trzem z nich postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem 7 aut. Cała trójka trafiła na 3 miesiące do aresztu. Czwarta osoba usłyszała natomiast zarzut paserstwa i została objęta policyjnym dozorem. - W trakcie działań odzyskano 2 samochody w całości o dużej wartości. Policjanci zlikwidowali "dziuplę" samochodową w okolicach Warszawy i zabezpieczyli szereg części, które zostaną poddane badaniom mechanoskopijnym.

Szacuje się, że przestępcy spowodowali straty na pół miliona złotych. Podejrzani to mieszkańcy Warszawy i okolic w wieku od 36 do 49 lat. Grozi im do 10 lat więzienia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.94 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro