Reklama

Bus był o ponad 4 tony za ciężki. Wieziono w nim warzywa

fot. WITD
fot. WITD

Samochód o masie dopuszczalnej 3,5 tony ważył prawie 8 ton!

Pojazd zatrzymali do kontroli pilscy inspektorzy ITD. W busie transportowano warzywa, a jego waga na pierwszy rzut oka wydała się inspektorom zdecydowanie za duża. - Pomiary wagowe pojazdu wykazały rzeczywistą masę całkowitą wynoszącą 7,85 tony i tym samym przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej wyniosło 4,35 tony - podaje WITD. - Za to naruszenie kierującego ukarano mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł. Do czasu usunięcia nieprawidłowości kierowca nie mógł kontynuować przewozu - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Ale nie był to jedyny za ciężki samochód skontrolowany przez inspektorów w ostatnich dniach. - W sobotnie przedpołudnie kontroli wagowej poddano zespół pojazdów, którym rumuński przedsiębiorca wykonywał przewóz drogowy na potrzeby własne konstrukcji dźwigu oraz jego przeciwwagi. Masa rzeczywista zespołu pojazdów wynosiła 48,65 t i została przekroczona o 8,65 t - relacjonuje WITD. - Drugim przekroczonym parametrem była szerokość ładunku odbiegająca o 0,5 m od normy wynoszącej 3 m. Pojazd nie miał też wymaganego oznakowania odnośnie do zwiększonej ponad normę szerokości. Długość też okazała się przekroczona.

Kierowcę ukarano mandatem, a wobec przedsiębiorcy wszczęte zostanie postępowanie administracyjne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro