Reklama
Reklama

Kładka miłości w Parku Wilsona. Wcześniej robili to na Moście Jordana na Śródce

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. pixabay.com/jakob-wiesinger

Na nowym mostku pojawiły się kłódki z inicjałami zakochanych. Kolejny most zakochanych w Poznaniu?

Jak informuje lazarz.pl kłódki zakochanych w Parku Wilsona były już wcześniej na starej kładce. Ten proceder uwieczniania swojego uczucia zapoczątkowali w 2015 roku Sendy i Tom, para zakochanych w sobie ludzi. Mostek jednak został rozebrany z powodu złego stanu technicznego. W kładce pojawiały się dziury, a drewniane deski były przegniłe. Po opadach deszczu i leżących liściach nawierzchnia dla pieszych była śliska i zagrażała bezpieczeństwu spacerowiczów. W listopadzie 2017 r. na pół roku mostki zamknięto dla pieszych, później udało się utworzyć tymczasową kładkę. W 2019 roku wybudowano nowe konstrukcje - podaje lazarz.pl

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Nowa kładka w Parku Wilsona już przyciągnęła zakochanych i w ten sposób co najmniej 10 par uwieczniło swoją miłość w postaci symbolicznej kłódki.

Według legendy zwyczaj wieszania takich kłódek pochodzi z Florencji. Uczniowie szkoły Sanita in Costa San Giorgio zabierali kłódki ze swoich szafek szkolnych i wieszali je z wyznaniami miłosnymi na Ponte Vecchio. Zwyczaj został spopularyzowany przez pisarza Federico Moccia w powieści Tylko Ciebie chcę (Ho voglia di te) z 2006. Obecnie w większości krajów europejskich istnieją miejsca, gdzie masowo wiesza się kłódki miłości - podaje lazarz.pl

W całym kraju największą popularnością cieszy się Most Tumski we Wrocławiu, który pęka w szwach od kłódek miłości. Jeżdżą tam pary z całego kraju tylko po to, żeby upamiętnić swoje uczucie, a przy okazji pozwiedzać miasto.

Najpopularniejszym mostem miłości w Poznaniu jest Most Jordana na Śródce, gdzie również można znaleźć mnóstwo kłódek z wygrawerowanymi inicjałami zakochanych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowy wtorek!
23℃
13℃
Poziom opadów:
3.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro