Reklama

Kolejne oszustwo, tym razem "na Booking"

fot. Czytelnik

Radzimy uważać.

- Proszę nagłośnić próbę oszustwa "na link" - napisał do nas Czytelnik Marcin. - Oszuści ogłaszają się na stronie Booking.com, oferują pokój w chorwackim hotelu, który nie istnieje i podają link w celu sprawdzenia karty. Po wycofaniu rezerwacji zmienili tytuł i nazwę hotel. O zajściu poinformowałem portal Booking - dodał.

Po zablokowaniu możliwości rezerwowania pokoi w hotelu dodanym na platformie przez oszustów, utworzyli oni kolejny hotel, ale i ten został zablokowany. Nie oznacza to jednak, że będą próbować ponownie.

Jak próbowano oszukać naszego Czytelnika? Po zarezerwowaniu pokoju otrzymał wiadomość na WhatsApp z prośbą o "dopełnienie formalności". Miało to oznaczać podanie danych ze swojej karty płatniczej, by hotel "mógł ją sprawdzić". Podano do tego link, który nie miał już nic wspólnego z prawdziwym portalem służącym do rezerwacji hoteli. - Ten niby właściciel kontaktuję się przez WhatsApp, oferuje taksówkę dla VIP na dworzec lub tam gdzie zechcesz, pisze po polsku, a jak mu napisałem, że ze względu na bezpieczeństwo mojej karty nie wejdę w żaden link i wycofam rezerwację to po rosyjsku odpisał "idź w ch.." - kończy.

Ostrzegamy przed próbą podobnych oszustw. Przy rezerwacji hotelu czy domu za pośrednictwem międzynarodowych portali jak Booking, nikt nie będzie się z nami kontaktował za pośrednictwem aplikacji WhatsApp. Kontakt odbywa się w ramach portalu.

To oszustwo podobne do tego "na OLX", gdy oszuści po wystawieniu przez ofiarę przedmiotu na sprzedaż zaczynają się z nią kontaktować przez WhatsApp udając zainteresowanie ofertą. W rzeczywistości próbują jednak uzyskać nasze dane do logowania do banku, by wyczyścić nam konto.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro