Reklama
Reklama

Kluby "Gazety Polskiej" wybrały człowieka roku. Tytuł trafi do Przemysława Czarnka

fot. Przemysław Czarnek FB

Minister edukacji i nauki zyskał uznanie klubowiczów "Gazety Polskiej".

- Z wielką radością informujemy, że nagrodę Klubów "Gazety Polskiej" za rok 2021 otrzymał minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek. Taki jest werdykt zdecydowanej większości naszych klubowiczów. Prof. Przemysław Czarnek jest autorytetem, gwarantem tego, że sprawy szkolnictwa w Polsce idą w dobrym kierunku - podają Kluby "Gazety Polskiej" w oficjalnym komunikacie.

- Coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" to najważniejsza ze wszystkich nagród przyznawanych przez nasze środowisko osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski. To nagroda od członków prawie 500 klubów, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa. Nie przyznaje jej żadne gremium, lecz ludzie, dla których Polska jest najważniejsza. Jest uhonorowaniem ciężkiej pracy, wiedzy, odwagi i poświęcenia w służbie dla Polski. Dotychczasowymi laureatami nagrody Człowiek Roku Klubów "Gazety Polskiej" byli: śp. Prezydent RP prof. Lech Kaczyński, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, szef CBA Mariusz Kamiński, premier Wielkiej Brytanii David Cameron, minister Antoni Macierewicz, prof. Sławomir Cenckiewicz, Jan Pietrzak, prezydent RP Andrzej Duda, premier Beata Szydło, premier Mateusz Morawiecki, prof. Krzysztof Szwagrzyk, arcybiskup Marek Jędraszewski, w ubiegłym roku prezes PiS Jarosław Kaczyński - dodają Kluby i jak zaznaczają, są "zaszczyceni mogąc przyznać nagrodę Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" za 2021 rok ministrowi Edukacji i Nauki prof. Przemysławowi Czarnkowi".

Przypomnijmy, że minister Czarnek nie zyskał podobnego uznania wśród osób sprzeciwiających się wprowadzeniu tak zwanego "lex Czarnek". Zgodnie z zaproponowanymi zmianami, dużo większą rolę w polskiej edukacji mieliby odgrywać kuratorowie. Dostaliby więcej głosów w komisjach konkursowych decydujących o wyborze dyrektorów szkół, ale też mogliby decydować np. o zawieszeniu dyrektora lub jego odwołaniu. To jednak nie wszystko. To kuratorzy mieliby decydować o tym, kto prowadzi zajęcia dodatkowe w szkołach i w jaki sposób to robi.

W ubiegłym tygodniu "lex Czarnek" ekspresowo przegłosowano w Sejmie, teraz trafi na biurko prezydenta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
18℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro