Reklama
Reklama

Śmigłowiec LPR lądował na skwerze przy Grochowskiej

fot. Czytelnik

To rzadki widok w Poznaniu.

O lądowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego poinformowali nas Czytelnicy. - Coś się stało na Grochowskiej, rano lądował tu helikopter - napisał Mateusz. - Wiadomo Państwu coś o zdarzeniu w Parku przy kościele św. Jerzego w Poznaniu? Około 9 lądował helikopter i zabierali kogoś z parku - napisał kolejny Czytelnik.

Z relacji innego Czytelnika wynika, że w tym rejonie doszło do zasłabnięcia mężczyzny. Wysłano do niego śmigłowiec oraz karetkę pogotowia. Ostatecznie miał zostać przetransportowany karetką do szpitala. Zapytaliśmy w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, który nadzoruje dyspozytornię pogotowia ratunkowego. Czekamy na odpowiedź.


  • Aktualizacja
    poniedziałek, 14.02.2022 r., godz. 11.21
    Aktualizacja
    poniedziałek, 14.02.2022 r., godz. 11.21
    - W związku z brakiem dostępu naziemnych ZRM oraz kierując się kodem pilności, wywiadem dyspozytora medycznego i najkrótszym czasem dotarcia do miejsca zdarzenia, podjęto decyzję o zadysponowaniu lotniczego pogotowia ratunkowego. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że lotnicze zespoły ratownictwa medycznego pełnią taką samą funkcję jak naziemne zespoły ratownictwa medycznego - poinformował nas WUW w Poznaniu.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro