Reklama
Reklama

Papierowe serduszka z przesłaniem pojawiły się na Moście Jordana

fot. Maciej Kopiński

W niedzielę na moście Biskupa Jordana spotkały się alienowane rodziny.

14 lutego obchodzimy Dzień Świętego Walentego, czyli popularne Walentynki. Po święcie zakochanych, jak co roku zapewne więcej kłódek pojawi się na moście Biskupa Jordana. To sposób zakochanych na okazywanie sobie uczuć. Nie są to pamiątki dla potomnych, a dowody miłości. Zapięcie kłódki na moście i wrzucenie kluczyka do rzeki ma parze zapewnić wzajemną miłość aż po grób. Ale to nie jedyne symbole, które dziś pojawiły się na moście Biskupa Jordana w Poznaniu.

Osoby, które z różnych przyczyn czują się alienowane, spotkały się już dziś w tym miejscu, by zawiesić na moście papierowe, walentynkowe serduszko, które wyraża nie tylko miłość, ale też sprzeciw wobec alienacji. To już w Poznaniu tradycja.

Alienacja rodzicielska to temat, który wymaga rozpowszechnienia i świadomości wśród wszystkich grup społecznych, a zwłaszcza władz państwowych oraz środowiska sędziowskiego. Dzieci alienowane, to dzieci, które nie są dopuszczane do kontaktów z drugim rodzicem i jego rodziną najczęściej w wyniku rozwodu lub separacji. Rodzic alienowany ma utrudniony kontakt lub wcale nie widuje dziecka, zrywana jest więź między rodziną na lata lub na zawsze - informują organizatorzy akcji.

Stowarzyszenie Nasze Dzieci - Razem Przeciw Alienacji w Rodzinie walczy o równe prawa dla rodziców w opiece i wychowywaniu dzieci oraz o zapewnienie dzieciom obecności w ich życiu zarówno mamy, jak i taty oraz ich rodzin - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro