Reklama
Reklama

Jutro 31. rocznica Radia Eska. Poznaniacy nie usłyszą już Narożnego. Legenda została zwolniona?

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. pixabay.com/AndrzejRembowski

O tym fakcie poinformowała nas zasmucona i jednocześnie oburzona Czytelniczka

Jutro mija 31 lat od powstania radia "S", założonego przez Krystynę Laskowicz. Od pierwszego dnia pracował tam Maciej Narożny. Dziś został zwolniony. To się nie dzieje. Gdyby nie on nie byłoby radia Eska. To jest strzał w tył głowy, ludzie słuchają Narożnego. Eska=Narożny. Mam nadzieję że Państwo też są oburzeni - napisała do nas Czytelniczka.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Jak podają wirtualne media, z powodu przeorganizowania programów lokalnych z ramówki wypadnie między innymi właśnie Maciej Narożny.

- Chcemy, by wszystkie nasze lokalne anteny bardziej żyły tematyką lokalną przez cały dzień i przez cały tydzień, a nie jedynie od poniedziałku do piątku przez trzy godziny w pięciu wybranych stacjach - wyjaśnia dla "Wirtualnych Mediów" Mariusz Szuster dyrektor generalny Grupy Radiowej. W praktyce oznacza to, że pasmo popołudniowe nie będzie już lokalne, tylko ogólnopolskie. Magdalena Kaczyńska z grupy ZPR tłumaczy dla "Wirtualnych Mediów" w następujący sposób: lokalności ma być więcej, ale w innych porach dnia.

Radio Eska poinformowało, że ze stacją radiową pożegnali się prezenterzy prowadzący "Wrzuć na luz" w pięciu miastach, a zatem dotyczy to również legendy poznańskiego Radia Eska Macieja Narożnego. Odchodzi również dyrektor nadzorująca lokalne wydania Elżbieta Dutkiewicz.

Eska zapewnia, że chce tworzyć więcej lokalnych treści coraz wyższej jakości. Stacja chce wzmacniać miejscowe zespoły reporterskie. Rozwojowy projekt, którego osią jest właśnie lokalność, obejmie całą Polskę. Przewidziane jest powstanie regionalnych struktur wydawców wielomediowych oraz ekip eksperckich, które będą wspierały transformację online - zakomunikowało Radio Eska. To może oznaczać zatrudnienie nowych dziennikarzy.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowy wtorek!
23℃
13℃
Poziom opadów:
3.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro