Reklama
Reklama

Pijany wójt Żelazkowa wcześniej zaatakował reporterów TVP. Teraz sąd nakazał mu przymusowy odwyk

Sylwiusz Jakubowski | fot. bip.zelazkow.pl

Już w grudniu 2021 roku TVP wyemitowała nagranie, na którym pijany wójt kopał dziennikarzy po nogach. Rzucał również krzesłami w urzędzie.

Teraz, jak podaje TVP Poznań uprawomocnił się w tej sprawie wyrok Sądu Rejonowego w Kaliszu. Sylwiusz Jakubowski ma trafić do szpitala w Sokółce. Wcześniej media ogólnopolskie emitowały nagrania, na których pijany wójt w klapkach szedł do urzędu albo zachowywał się agresywnie wobec ludzi.

Na wlkp24.info na przestrzeni minionych lat wielokrotnie informowaliśmy o wydarzeniach z jego udziałem niekoniecznie związane stricte z działalnością samorządową. Informowaliśmy o zarzutach dotyczących grożeniu rodzinie, awanturze w urzędzie, podczas festynu, incydencie z jego udziałem w trakcie marszu równości, a także w kontekście tego, że adoptował psa ze schroniska, po czym czworonoga z powrotem oddano do przytuliska - podaje wlkp24.info

Jak podała TVP były również zastrzeżenia co do wykonywanych przez wójta obowiązków służbowych. Reporterzy zastali go w dniu urzędowania w domu tuż przed 11:00 i już wtedy "ledwo trzymał się na nogach". Kiedy zadzwonili do sekretarki do urzędu, ta kłamała, że wójt jest w pracy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro