Reklama

Czy Cafe Bimba wróci na rondo Rataje? Ta z Półwiejskiej właśnie się otwiera

fot. Junx / Wikipedia
fot. Junx / Wikipedia

Przebudowa ronda Rataje sprawiła, że musiał stąd zniknąć charakterystyczny tramwaj przerobiony na kawiarnię.

- Przed remontem Ronda Rataje przy dworcu stała Bimba Cafe. Na czas remontu została usunięta. Czy powróci na rondo? Jeśli tak, to kiedy? - dopytuje nasz Czytelnik.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Tomasz Zieliński, właściciel kawiarni w dwóch poznańskich tramwajach przyznaje, że Całe Bimba wróci na rondo Rataje, a precyzyjniej - w jego sąsiedztwo. - Termin jest zależny od ukończenia prac na rondzie. Liczę na to, że w maju uda się przywrócić tutaj funkcjonowanie kawiarni - mówi nam Zieliński. Ponownie będzie tu można zjeść coś słodkiego czy zapiekanki.

W mieście jest jeszcze jedna tramwajowa kawiarnia, na ulicy Półwiejskiej. - Właśnie dziś zaczęła działać po zimowej przerwie. W ofercie mamy napoje, słodkości, rozszerzamy też ofertę o przekąski - dodaje. - Jeszcze nie wiemy dokładnie w jakich godzinach będzie funkcjonować kawiarnia na Półwiejskiej, to się okaże w najbliższych dniach - kończy.

Przypomnijmy, że w styczniu 2014 roku poznańskie MPK przekazało tramwaj typu N Tomaszowi Zielińskiemu, który przedstawił najlepszy pomysł na zagospodarowanie starej bimby w formie kawiarenki. Pierwszy "lokal" otwarto po kilku miesiącach na ulicy Zielonej. Później tramwaj stąd zabrano i trafił na ulicę Półwiejską. Drugą tramwajową kawiarnię postawiono natomiast przy rondzie Rataje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro